piątek, 10 listopada

Izrael zaczyna tracić poparcie na Zachodzie. "Robi sobie bardzo złą robotę"

Jowita Kiwnik Pargana

  • Witaj w JedenNewsDziennie.pl. Dziś zajmujemy się reakcjami w UE na wydarzenia w Strefie Gazy. Oto najważniejsze punkty materiału:
  • Kiedy 7 października Hamas zaatakował Izrael, mordując tysiące ludzi i wywożąc setki zakładników w głąb Gazy, skala wsparcia Zachodu dla Izraelczyków była ogromna. Miesiąc później Europa nie ukrywa jednak zaniepokojenia bezwzględnością Izraela
  • "Ludzie nie wybaczą takiego okrucieństwa. To, co się stało 7 października w Izraelu, było straszne, ale na to, co się w tej chwili dzieje w Gazie także nie ma przyzwolenia"
  • Agnieszka Holland podkreśla, że obawia się wzrostu ślepego antysemityzmu. "Polityka Izraela wobec Gazy i Palestyńczyków jest, moim zdaniem, nie do wybaczenia. Ale pamiętajmy też, że Hamas dokonał czystej prowokacji, okrutnej i bezwzględnej"
  • Co dalej? Co z groźbą spadku poparcia zrobi Izrael? Zdaniem ekspertów - nic. "Nawet jeśli cały świat będzie przeciwko nam, to Izrael nie ustąpi, bo dla wielu Izraelczyków to jest kwestia życia i śmierci. Będzie tylko więcej okrucieństwa po obu ze stron"
następna sekcja

Dalsza część artykułu dostępna jest za darmo dla zalogowanych użytkowników.