wtorek, 14 listopada

PiS podtrzyma kandydatury Witek i Pęka na marszałków. Pęk dla jedennewsdziennie.pl: nie wycofuję się z moich wypowiedzi

Piotr Śmiłowicz / Tygodnik Powszechny

  • Witaj w JedenNewsDziennie.pl. Dziś publikujemy dodatkowy materiał. Zajmujemy się w nim komentarzami po pierwszym posiedzeniu Sejmu i Senatu. Oto najważniejsze punkty materiału:
  • W Sejmie zadebiutowało 117 posłów, w Senacie jest też mniej więcej jedna trzecia nowych senatorów. "Czuję radość, że wreszcie nastąpiła zmiana", "Przywrócony został prawdziwy parlamentaryzm" - to ich pierwsze komentarze dla jedennewsdziennie.pl
  • W ocenie młodych posłów w Sejmie należy wprowadzić nowe standardy. "Teraz PiS jest opozycją, nie mamy zamiaru mścić się na nich, chcemy pokazać, jak można zachowywać się wobec mniejszości w parlamencie, która obecnie nie jest przy władzy"
  • Zgrzytem pierwszego dnia obrad zarówno Sejmu, jak i Senatu był brak wyboru przedstawiciela PiS na stanowisko wicemarszałka. "PiS przez 8 lat demolowało porządek prawny demokratyczny, ale też zwyczaje w polskim parlamencie"
  • Co dalej? Według obecnej większości klub PiS ma prawo do przedstawicieli w Prezydium Sejmu i Senatu, ale powinien to być ktoś inny niż Witek lub Pęk. Sam Pęk powiedział jedennewsdziennie.pl, że klub PiS podtrzyma zarówno jego kandydaturę, jak i Witek
następna sekcja

Dalsza część artykułu dostępna jest za darmo dla zalogowanych użytkowników.