wtorek, 21 listopada

"Czas przywództwa Kaczyńskiego się skończył". PiS może zacząć się rozpadać

Piotr Śmiłowicz

  • Witaj w JedenNewsDziennie.pl. Dziś zajmujemy się polityczną przyszłością Jarosława Kaczyńskiego po utracie władzy. Oto najważniejsze punkty materiału:
  • Definitywnie dobiega era rządów Jarosława Kaczyńskiego - uważają politolodzy. "Do wyborów prezydenckich nikt nie będzie chciał rozmawiać z PiS o potencjalnej koalicji, a tylko taka dałaby ugrupowaniu Kaczyńskiego możliwość powrotu do władzy"
  • Według prof. Dudka, PiS będzie grał teraz dwoma hasłami: że nowa koalicja zdradzi polską niepodległość, wszystko wyprzeda Berlinowi i Brukseli, a także zabierze wszystkie programy społeczne. "Kaczyński będzie stał na czele PiS tak długo, jak będzie można"
  • Z kolei dr Anna Materska-Sosnowska uważa, że PiS pod przywództwem Kaczyńskiego nie ma szans wrócić do władzy. "Uważam, że czas przywództwa Kaczyńskiego się skończył. Czas przywództwa lidera, który pociąga za sobą tłumy i wygrywa wybory".
  • Co dalej? Według politolożki PiS może zacząć się rozpadać. "Jarosław Kaczyński nie będzie już bezdyskusyjnym przywódcą dla wszystkich grup skupionych wokół PiS"
następna sekcja

Dalsza część artykułu dostępna jest za darmo dla zalogowanych użytkowników.